Logo Powiatu Bytowskiego
Powróć do: Agroturystyka

Gmina Tuchomie

Gmina Tuchomie jest jedną z dziesięciu gmin powiatu bytowskiego, położoną w jego centralnej części, wzdłuż górnego biegu Kamienicy (dopływ Słupi). Dogodne położenie przy krajowej drodze nr 20 (Bytów - Miastko) sprawia, iż wypoczywa tu coraz więcej turystów. Cenią oni sobie wyjątkową malowniczość krajobrazu, rolniczy charakter okolicy oraz liczne, choć niewielkie jeziora, nad którymi nawet w szczycie letniego sezonu znaleźć można zaciszne i bezludne miejsca. Gmina Tuchomie obejmuje najwyższą część Pojezierza Bytowskiego. Tutejsze moreny są stosunkowo zwarte, czego efektem jest nagromadzenie wzgórz i przepiękne widoki. Różnica wysokości między najwyższymi wzniesieniami, a najniżej położonymi wynosi ponad 110 m. Charakterystyczną cechą tego terenu są również łąki i torfowiska. Dziś mają one przede wszystkim znaczenie ekologiczne – jako miejsce bytowania fauny oraz wrażliwy na wpływ człowieka biotop roślinny. Wśród 35 zbiorników wodnych o powierzchni powyżej 1 ha największym jest rynnowe jezioro Kamieniczno (32 ha) położone na południe od Ciemna. Z niego swój początek bierze Kamienica. Wśród mniejszych zbiorników wodnych na wymienienie zasługują także jezioro Trzebiatkowskie Wielkie (zwane też jako Naleton Duży - 13 ha) i jezioro Trzebiatkowskie Małe (Naleton Mały - 13 ha), z których wypływa Wieprza, oraz turystycznie wykorzystywane Jezioro Długie (10,5 ha) w Tuchomku. Pięknym zbiornikiem w centrum wsi Piaszno jest też liczące ponad 23 ha jezioro Piaszno.

 

BUCZYLAS SIEDLISKO
Piaszno 30 , 77-133 Tuchomie
www.buczylas-siedlisko.business.site 
e-mail: buczylas.siedlisko@gmail.com
tel. 600 270 413

Nasz dom znajduję się na ponad hektarowej, ogrodzonej działce, otoczonej lasem,polami i łąkami. Do wynajęcia posiadamy 2 apartamenty, każdy z własną łazienką i wyposażoną kuchnią. Nasi goście mają do dyspozycji przygotowane miejsce na ognisko z zapasem suchego drewna i kijkami do smażenia kiełbasek, sprzęt do grillowania, meble ogrodowe, leżaki. Istnieje możliwość skorzystania z sauny fińskiej, a w okresie wakacyjnym rozkładany basen ogrodowy o średnicy 3 metry, głębokości 90 cm.
Apartament z 1 sypialnią:
- 2 łóżka pojedyncze
- 1 sofa rozkładana, dwuosobowa
(w mieszkaniu nie więcej niż 4 osoby)
Apartament z 2 sypialniami:
Pokój nr 1 
- 2 łóżka pojedyncze
Pokój nr 2
- 1 łóżko pojedyncze
- 1 łóżko podwójne
- 1 sofa rozkładana dwuosobowa
(w mieszkaniu nie więcej niż 7 osób)

 
ZAKĄTEK HYGGE
Ciemno 42A , 77-133 Tuchomie
www.zakatekhygge.pl
tel. 501 435 350

Wśród pól i lasów, w zaciszu możesz wypocząć, być blisko natury, czuć się po prostu dobrze. Miejsce to stworzyliśmy z myślą o Tobie i Twojej rodzinie. Tutaj znajdziesz kreatywne pomysły na siebie z dala od szarości i zgiełku miasta, możesz się wyciszyć, obniżyć poziom stresu, przewartościować swoje życie. Pomożemy Ci w tym, jeśli tego chcesz. Najważniejszy tutaj jesteś Ty i Twoja rodzina, Twoje hygge i Twój dobry czas.
W każdym domku :
Salon z aneksem kuchennym w pełni wyposażonym. Tam znajdziesz piekarnik, kuchenkę gazową, komplet sztućców, talerzy, półmisków, kubków, garnków- wszystko co potrzebne do przygotowania przepysznych domowych posiłków. W salonie sofa oraz w rogu łóżko dla dzieci/lub dorosłych z możliwością rozłożenia, co stanowi dodatkowe miejsce do spania dla 4 osób. W salonie romantyczny klimat zapewnia biokominek.
Sypialnia z dużym łożem małżeńskim, gdzie wieczorami możesz poczytać książkę.
Przestronna łazienka z prysznicem i toaletą.
Antresola stanowiąca miejsce do spania dla 2 osób.
Duży taras z widokiem na jezioro. Wieczorami można ogrzać się przy palenisku tarasowym (dla każdego domku) lub rozpalić ognisko na terenie rekreacyjnym.
Zapewniamy nocleg dla max. 16 osób.
Cena wynajmu zawiera :
pościel,
ręczniki,
środki czystości,
internet bez ograniczeń,
wspólne miejsce na ognisko na terenie rekreacyjnym,
indywidualne palenisko ogrodowe przy każdym domku,
drewno na ognisko/palenisko,
biokominek,
boisko do siatkówki lub gry w lotki,
stół do tenisa stołowego,
gry i zabawy planszowe,
mała biblioteczka.
Dodatkowo istnieje możliwość wypożyczenia :
4 okrągłe stoły i krzesła ogrodowe dla 32 osób,
namiot ogrodowy 6x10 m,
2 stoliki barowe.
Posiadamy również zestaw nagłaśniający do zorganizowania imprez plenerowych dla gości.