Logo Powiatu Bytowskiego

Powstała Rada Przedsiębiorczości Powiatu Bytowskiego

Baner Rada Przedsiębiorczości Powiatu Bytkowskiego 

12 czerwca odbyło się spotkanie inauguracyjne Rady Przedsiębiorczości Powiatu Bytowskiego. Gremium powołane z inicjatywy starosty bytowskiego Leszka Waszkiewicza skupia przedstawicieli lokalnych przedsiębiorców, reprezentujących poszczególne gminy naszego powiatu.

Do głównych zadań Rady należeć będzie wsparcie działań starosty w kształtowaniu polityki gospodarczej wiedzą, wynikającą z doświadczenia biznesmenów, i ich znajomości problemów. Działalność Rady ma stać się platformą w tworzeniu jak najlepszych warunków służących rozwojowi przedsiębiorczości, aktywizacji gospodarczej powiatu oraz promocji nowych instrumentów wspierających rozwój gospodarczo-społeczny.

Na pierwszym posiedzeniu wręczone zostały nominacje oraz omówiono koncepcję powołania Rady i podstawowe cele jej działalności. Wśród poruszanych tematów znalazły się także te dotyczące edukacji i kształcenia zawodowego, jak i obecnej sytuacji na rynku pracy.

Po raz kolejny Rada zbierze się we wrześniu. W międzyczasie ustalona zostanie agenda spotkania.

powrót do kategorii
Poprzedni

Pozostałe
aktualności