Logo Powiatu Bytowskiego

Opowiadali o swoich praktykach w Walencji

Uczniowie Zespołu Szkół Ekonomiczno-Usługowych w Bytowie, w maju zakończyli praktyki w Hiszpanii. Były to zajęcia w ramach programu Erasmus+. Uczniowie bytowskiej szkoły odbywali praktyki w zawodach, w których na co dzień się rozwijają. W sali sportowej ZSEU opowiadali o swoim pobycie. Mówili o hiszpańskiej codzienności. O miejscu pobytu (zamieszkania), transporcie zbiorowym do miejsca praktyk i samych zajęciach. Mówili o specyfice tamtejszych zajęć. Jedni odbywali praktyki w hotelach, inni w restauracjach, spedycji czy warsztatach samochodowych. Rozrzut tematyczny był adekwatny do oferty szkoły w rozwoju poszczególnych zawodów. Młodzież mówiła także o tym jak spędzała czas wolny. Byli zgodni, że nabyte doświadczenie jest świetną nauką i przy okazji przygodą. Na zakończenie ich koleżanki i koledzy zadawali pytania, których odpowiedzi dotyczyły różnych aspektów, z kolei wicestarosta Aleksander Szopa był ciekawy, jak młodzież radziła sobie z językiem obcym. Jednocześnie był pełny uznania jak sobie młodzi radzili w przyjaznym ale jakby nie było, obcym terenie.

Na zakończeni dyrektor szkoły Stanisław Kożyczkowski przekazał dobrą nowinę o kontynuacji programu Erasmus+ na kolejne lata. Zapewne po takiej prezentacji pobytu w Hiszpanii, nie zabraknie chętnych do starania się o udział w programie. 

Galeria zdjęć

Zdjęcie WhatsApp 2025-06-16 o 12.11.29_5e8b047a Zdjęcie WhatsApp 2025-06-16 o 12.11.29_7fb46a04 Zdjęcie WhatsApp 2025-06-16 o 12.11.27_a5d2efb6 Zdjęcie WhatsApp 2025-06-16 o 12.11.28_130b2e69 Zdjęcie WhatsApp 2025-06-16 o 12.11.27_49c3f686 Zdjęcie WhatsApp 2025-06-16 o 12.11.19_51763964
powrót do kategorii
Poprzedni Następny

Pozostałe
aktualności